Panele szklane Kraków to jedna z najciekawszych metod na zastąpienie tradycyjnych płytek w wielu pomieszczeniach. Są one funkcjonalne, a do tego bardzo atrakcyjne wizualnie.

Gdzie są stosowane panele szklane?

Szklane panele to wybór najczęściej trafiający na ściany w pomieszczeniach kuchennych, gdyż zapewnia atrakcyjny i niecodzienny wygląd kuchni. Panele szklane Kraków są też wykorzystywane przy wykańczaniu łazienek i basenów, ale nadają się też do ścian w pomieszczeniach takich jak przychodnie czy gabinety lekarskie. Wynika to z faktu, że zastosowanie paneli szklanych jest dodatkową ochroną dla ścian, które są narażone na wilgoć, wysoką temperaturę oraz zabrudzenia. Za wyborem paneli szklanych przemawia również łatwość montażu, gdyż ich zainstalowanie na ścianie w jednym z wybranych pomieszczeń powinno potrwać maksymalnie 2 godziny. Instalację tą można wykonać samodzielnie bez korzystania z usług fachowca.

Panele szklane są produkowane zwykle ze szkła hartowanego technologią wielowarstwowego laminowania. Dzięki temu jest to produkt o wyjątkowej odporności na działanie warunków atmosferycznych czy odkształcanie się. Panele szklane mogą być montowane na ścianach, jako blaty oraz jako fronty drzwiowe(wtedy są mocowane w ramkach aluminiowych lub specjalnych zawiasach). Zastosowanie paneli szklanych zależy tylko od naszej kreatywności, gdyż dostępne są w każdym kolorze i każdej wybranej oraz dostępnej grafice. Dzięki temu wybór głównego motywu na panelu jest uzależniony od upodobań klienta. Najważniejsze jest, aby przed zakupem dopytać czy firma jest w posiadaniu specjalistycznych urządzeń do sprawdzania jakości hartowania szkła, gdyż panele z prawdziwego, hartowanego szkła muszą być potwierdzone stosownym certyfikatem jakości. Wtedy mamy pewność, że produkt jest naprawdę trwały i warty płaconej ceny.