Wiele pomysłów, marzeń, ale jak zrobić, coś z niczego? Jak uzyskać pożądany efekt? Dzisiejsza technika daje wiele możliwości, ale to nie wszystko. Przecież te wielkie wspaniałe historyczne budowle były wykonywane za pomocą ludzkich rąk, bez maszyn, narzędzi z wyższym stopniem zaawansowania technologicznego.

Chcesz przeprowadzić remont mieszkania? Poczuć trochę nowoczesności w starej kamienicy? Za wysoki sufit, kable i inne rury instalacji na wierzchu? Jak wszystko zamaskować? To i wiele innych zmartwień rozwieje pomysł na sufit podwieszany. Pracy bardzo dużo, myśli jeszcze więcej, jak zrobić sufit podwieszany w kształcie fali, to jest dopiero przedsięwzięcie. Ale pomyśl, może koło na środku salonu? Tak to pomysł idealny, ale jak zrobić sufit podwieszany w kształcie koła? Jak dociąć profile? Jak zamocować odpowiednio płytę? Ile pytań, a brak na nie odpowiedzi.

Jak zrobić sufit podwieszany w kształcie fali?

Pomysł masz, materiał też czas wziąć się do pracy. Jak wielu fachowców, tak zapewne wiele możliwości, najczęściej pojawiającym się pomysłem jest nacinanie profili np. co 1, 5cm i wyginanie w kształt fali. Ok, to pójdzie łatwo, ale co z płytą? Sposób także jest. Namaczanie płyty z jednej strony na pewno ułatwi gięcie rigipsa. Pamiętać należy, by wykorzystać płytę grubości 6mm.

OK. fala, może i trochę trudniejsze.

Jak zrobić sufit podwieszany w kształcie koła?

To już raczej pozostawmy fachowcom, chyba, że ktoś chce opanować tę technikę do perfekcji. Warto początkowo zasięgnąć odpowiednich porad, a następnie metodą prób i błędów wypracować sobie własny sposób.