Budujesz sufit podwieszany? Na pewno pomysł rozpatrzony na wszystkie strony. Teraz tylko zebrać odpowiednie materiały i podjąć odpowiedni trud do wykonania pracy.

Sufit podwieszany co potrzeba?

Do zamontowania sufitu podwieszanego potrzebujemy w pierwszej kolejności profile (za ich pomocą wykonamy stelaż), wieszaki (aby przytwierdzić profile), kątowniki do usztywniania konstrukcji, taśmy i siatki do łączenia płyt, a także płyta karton-gipsowa. Tyle? Tak, nie zapomnijmy o narzędziach. Mamy wszystko pod ręką czas przejść do prac właściwych i nie będzie Cię już męczyć pytanie sufit podwieszany co potrzeba, no właśnie co?

Sufit podwieszany jak wykonać?

Ogólnie rozróżniamy typy jednowarstwowe, dwu- i wielowarstwowe, a kształty jakie tylko dusza zapragnie. Tradycyjne prostokąty, poprzez łuki, kończąc na skomplikowanych kołach. Wszystko bardzo ładnie brzmi, ale sufit podwieszany jak wykonać? Najpierw każdy wykona wszystkie obliczenia, ile potrzebuje materiału, jakie narzędzia. Teraz można udać się na zakupy, a następnie rozpocząć zadanie. Podstawą budowli jest stelaż z metalowych profili, a do wykończenia potrzebujemy płyty karton-gipsowej. Lekka konstrukcja pozwoli obniżyć pomieszczenie, ukryć spękania, nierówności, a także niechciane przewody i instalacje.