Nie podobają Ci się dostępne meble w sklepach? Dysponujesz wolnym miejscem w piwnicy, garażu czy na poddaszu? Domowy warsztat stolarski to nieduża inwestycja. Wymaga niewiele sprzętu, a czas spędzony na robieniu mebli będzie niezapomniany.

 

Wyposażenie domowego warsztatu.

 

Planując warsztat stolarski niezbędny będzie przestronny blat roboczy. Możemy zaopatrzyć się w profesjonalny stół stolarski, który wyposażony jest w imadło. Jest to najlepsze rozwiązanie, jednak przy mocno ograniczonym budżecie możecie wykonać taki stół samodzielnie. W Internecie dostępnych jest wiele filmików przedstawiających jak wykonać taki blat krok po kroku. Kolejny element niemniej istotny to szafka narzędziowa. Najlepiej sprawdzi się tu, szafka wykonana z metalu, gdyż jest trwała i odporna na uszkodzenia mechaniczne.

 

Narzędzia i akcesoria.

 

Warsztat, by móc w pełni działać oprócz mebli, musi być wyposażony w narzędzia. Podstawowym wyposażeniem warsztatu stolarskiego są oczywiście różnego rodzaju piły i pilarki, które pozwalają na precyzyjne docinanie drewna. Poza pilarką i zestawem pił, potrzebować będziemy również wysokiej jakości wiertarki oraz specjalnych wierteł do nawiercenia otworów w drewnie. Warto zakupić również wyrzynarkę umożliwiającą precyzyjne wycinanie kształtów w drewnie. Nie ma sensu, na początku przygody inwestować w więcej profesjonalnych sprzętów. W miarę nabywania wprawy i nowych umiejętności, na bieżąco będziemy uzupełniać nasz domowy warsztat stolarski.