3 powody, by założyć rolety zewnętrzne

Przymierzasz się do budowy domu, a może już posiadasz własny budynek? Chcesz uczynić go jeszcze wygodniejszym i praktyczniejszym w codziennym użytkowaniu? Jeśli tak, warto rozważyć montaż żaluzji fasadowych. Popularne rolety zewnętrzne montuje się w otworach okiennych, dzięki czemu ograniczają nagrzewanie wnętrza przez promienie światła. Jednak nie jest to ich jedyna zaleta.

  • Konstrukcja rolet zewnętrznych
  • Żaluzje fasadowe a estetyka elewacji
  • Rolety zewnętrzne a ochrona przed kurzem
  • Rolety podtynkowe poprawiają bezpieczeństwo

Decyzja o montażu rolet na etapie projektowania budynku

O wyborze rolet zewnętrznych najlepiej zdecydować już w czasie projektowania budynku. Dlaczego? Ponieważ powala to na ich zamontowanie pod tynkiem i ociepleniem w obrębie nadproża. Rozwiązanie to jest bardzo korzystne, ponieważ późniejszy montaż rolet ograniczy światło okna, kolidując z promieniami słonecznymi. Sama budowa rolet nie jest skomplikowana i składa się z kilku elementów.

Z czego składa się roleta zewnętrzna:

  • aluminiowa kaseta, w której znajduje się klapa rewizyjna;
  • roleta z listewek aluminiowych;
  • aluminiowe prowadnice.

Producenci dbają o to, aby wszyscy chętni na montaż rolet zewnętrznych znaleźli je w kolorach pasujących do elewacji. Producent rolet zewnętrznych oferuje je w kolorze: brązowym, grafitowym, kremowym, a także w innych dowolnie wybranych kolorach RAL przy indywidualnych zamówieniach. Wszystko o kolorystyce rolet przeczystasz na stronie https://www.roletyalu.pl/kategoria/rolety-zewnetrzne.Rolety powinny być instalowane przez doświadczony serwis, który nie tylko zadba o ich prawidłowe osadzenie, ale wykona również niezbędne podłączenie do instalacji elektrycznej. Warto także wspomnieć, że dzięki automatyzacji pracy silników, roletami można sterować bezprzewodowo lub z poziomu aplikacji. Daje to możliwość zastosowania ich w domach inteligentnych.

Żaluzje fasadowe poprawiają wygląd budynku

Jednym z wielu argumentów, przemawiających za tym, że warto montować rolety zewnętrzne, jest ładniejszy wygląd elewacji. Zamknięte rolety, jeśli są kolorystycznie skomponowane z elewacją, tworzą z nią spójną całość. Nie można także pomijać walorów czysto praktycznych, o których napiszemy w dalszej części. Budynku, w których zostały zainstalowane rolety zewnętrzne i bramy garażowe bardzo zyskują także na wartości i stają się bardziej atrakcyjne dla potencjalnych kupujących w przyszłości. Jednocześnie serwisowanie rolet zewnętrznych nie jest skomplikowane i ogranicza się do ich systematycznego czyszczenia, a właściwie ich prowadnic.

Montaż rolet zewnętrznych poprawia izolację budynku

W obecnych czasach coraz świecie mówi się o tym, że budynki powinny być energooszczędne. Jakie są sposoby na ograniczenie strat ciepła? Jeden z nich to właśnie nowoczesne rolety zewnętrzne, które ograniczają straty ciepła przez szyby okienne. Zapewniają przez to doskonałą izolację termiczną, nie tylko zimą, ale również latem. Domy, w których okna i drzwi tarasowe skierowane są na południe i zachód, powodują mocne nagrzewanie pomieszczeń za nimi. Rolety aluminiowe zatrzymują promienie słońca na zewnątrz. Producent rolet wewnętrznych i zewnętrznych konstruuje je w sposób, gwarantujący ochronę przed wilgocią i kurzem. To z kolei jest ważne w przypadku domów, położonych przy bardzo ruchliwych drogach, z których unosi się kurz. Jeśli do tej pory kilka razy w roku musiałeś myć okna, to rolety aluminiowe w znacznym stopniu ograniczą ich brudzenie się.

Producent rolet zewnętrznych dba o bezpieczeństwo domów

Dzięki roletom zewnętrznym dom jest chroniony nie tylko przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, ale również przed wzrokiem ciekawskich osób lub… obserwowaniem mieszkań z latających dronów. Jeszcze kilka lat temu nikt o tym nie myślał, ale dziś każdy z nas może być podglądany w sposób niezauważony. Pozwalają na to drony i ich zdalne sterowanie wraz ze wbudowanymi aparatami o wysokiej rozdzielczości. Zamykając rolety okienne, możemy się czuć w swoich domach i mieszkaniach w pełni komfortowo i intymnie. Same rolety stanowią także zabezpieczenie przed włamywaczami. Rzecz jasna nie należy ich traktować jako zabezpieczenia stricte w tym celu, ale ich obecność na pewno utrudnia niepostrzeżone włamanie się do domu.

Gdzie najlepiej sprawdzą się rolety i żaluzje zewnętrzne?

Producent rolet zewnętrznych nieustannie dba o to, aby oferowanego przez niego produkty były dostosowane do potrzeb klienta. Dzięki nowoczesnemu parkowi maszynowemu rolety dzień noc, zewnętrzne i wewnętrzne oraz żaluzje mogą być produkowane na dowolny wymiar. Doskonale sprawdzą się w istniejącym budownictwie jednorodzinnym, a także budynkach wielorodzinnych. Chcąc dokonać montażu rolet do pomieszczeń, w których nie ma zasilania elektrycznego w pobliżu okien, można zastosować rolety zewnętrzne sterowane ręcznie. Popularne zastosowanie tego rozwiązania to równiez montaż w biurach, pomieszczeniach usługowych, a nawet kontenerach mieszkalnych, adaptowanych na biura lub pomieszczenia socjalne. Jeśli i ciebie interesuje najwyższa jakość rolet lub chcesz zamówić inne dekoracje okienne, jak plisy lub moskitiery, koniecznie skontaktuj się z nami. Na pewno pomożemy.