Odpowiednio dobrane meble do recepcji stanowią wizytówkę całej firmy. Nie od dziś wiadomo, że najważniejsze jest pierwsze wrażenie. Mebel do recepcji powinien być przede wszystkich funkcjonalny, nie może to być jednak kosztem estetycznego wyglądu. Każda recepcja w swoim wyposażeniu powinna zawierać: ladę, stolik i krzesła dla czekających klientów, stojak na parasole i wieszak na kurtki. Mile widziane jest gdy w recepcji znajduje się kącik dla dzieci z dostosowanymi do nich stolikiem i krzesełkami.

Lady do recepcji powinny być odpowiedniej wysokości. Ważne jest aby lada współgrała swoim wyglądem z branżą i powagą miejsca. Inna lada będzie pasować w przychodni tylko dla dzieci a inna w poważnej firmie lub hotelu o wysokim standardzie.

Równie ważnym elementem są szafy i regały na dokumenty i segregatory. To tez wpływa na pierwsze wrażenie. Ładnie poukładane segregatory pokazują, że firma dba o porządek i można jej zaufać. Chyba nikt nie chce być uważany za niechlujnego.

Krzesła dla pracowników recepcji są niezmiernie ważne. To na nich będą spędzać większość czasu. Ważne jest, aby zapewniały prawidłową postawę i były wygodne.