Remontując mieszkanie najchętniej sięgamy po farby. Rzadko jednak zdajemy sobie sprawę, że są różne rodzaje farb. Jaką najlepiej wybrać? Która jest najlepsza i najwytrzymalsza? Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze farby?

Przy wyborze farby warto zwrócić uwagę na jej odporność na ścieranie, wydajność czy stopień połysku. Najłatwiej maluje się farbami matowymi i dlatego są najczęściej stosowane. Posiadają one również właściwości kryjące. Farby połyskujące są natomiast bardziej odporne na zabrudzenia oraz dobrze je się czyści. Ich wadą jest fakt, że widać na nich każde pęknięcie w powłoce oraz każdą nierówność ściany.

Farby lateksowe są bardzo odporne na ścieranie. Bardzo dobrze sprawdzają się zarówno w kuchni jak i w łazience ze względu na to, że można je myć.

Farby winylowe są bardzo trwałe, łatwo się rozprowadzają i bardzo dobrze dobrze kryją. Ich dodatkowym atutem jest fakt, że szybko schną.

Żywice akrylowe właściwości, które posiadają świetnie się nadają jako warstwa ochronna. Żywica jest odporna zarówno na promieniowanie UV jak i warunki atmosferyczne. Są one bez zapachowe i przyjazne środowisku.