Tapety ścienne zdecydowanie wracają do łask. Przyczyniło się do tego mnogość wzorów i łatwość kupna. Cena też jest przystępna. Faktem jest, że posiadając tapetę dużo łatwiej jest zmienić wystrój wnętrza niż przy konieczności malowania ścian.

Tapeta z włókna szklanego jest bardzo odporna zarówno jeśli chodzi o mycie lub wręcz szorowanie jak i uszkodzenia mechaniczne czy zadrapania. Nawet przy dość mocnej eksploatacji tapeta ta wytrzyma około 30 lat. Co prawda tapety akrylowe są jednobarwne i to raczej w jasnych kolorach to jednak można je malować farbami. Posiadają jednak różne wzory m. in. prążki, romby czy jodełki. Im większy wzór tym więcej farby potrzeba na pomalowanie tapety. Przy zastosowaniu odpowiednich farb wzór będzie widoczny nawet po siedmiokrotnym malowaniu. Ze względu na to jak grubą warstwę tworzą to bardzo dobrze kryją mankamenty i nierówności ścian. Wadą tych tapet jest to, że przygotowanie powierzchni pod nie jest bardzo czasochłonne. Należy też pamiętać, że włókno szklane drażni skórę rąk, oczy i nozdrza. Rolki tych tapet mają nietypowe wymiary. Są to 1 x 25 m lub 1 x 50 m. Ciężko też jest później ją zdjąć ze ściany.

Tapety z włókna szklanego możemy kupić w każdym większym markecie budowlanym, np. w PSB Warszawa posiadają ich duży wybór.