Zawarcie związku małżeńskiego to jeden z najważniejszych dni w życiu każdej pary. Piękna suknia, tłumnie zebrani goście i biesiadowanie do białego rana. Budowanie wspólnego życia rozpoczyna się od znalezienia miejsca do zamieszkania. Młodzi mają najczęściej kilka możliwości: zamieszkanie z teściami, wynajem mieszkania bądź zakup nieruchomości. Decyzja jest uzależniona od kwestii finansowych i uwarunkowań rodzinnych.

Pierwsze wspólne mieszkanie

Idealną alternatywą jest kawalerka do wynajęcia Suwałki. Relacje z teściami warto bowiem budować z zachowaniem bezpiecznej strefy komforty zarówno dla młodego małżeństwa, jak i dla ich rodziców. Wspólne zamieszkanie może doprowadzić do niepotrzebnych sytuacji konfliktowych i niesnasek. Wynajem samodzielnego mieszkania zapewnia poczucie niezależności i bezpieczeństwa. Pozwala młodym na poznanie się w warunkach sprzyjających i rozwiazywanie sporów bez udziału osób trzecich.
Zakup mieszkania bądź domu jest opcją jedynie dla osób posiadających odpowiedni kapitał i zdolność kredytową. To wieloletnie zobowiązanie wymaga gruntownej analizy zarówno swojej sytuacji finansowej, jak i rynku mieszkaniowego. Dodatkowo rezerwując nowe lokum należy liczyć się z czasem oczekiwania na zrealizowanie inwestycji. Często jest to okres nawet dwuletni. Do ceny zakupu należy doliczyć koszty wykończenia mieszkania. Nowe lokum będzie oddane w stanie deweloperskim bądź deweloperskim plus. Dodatkową niedogodnością jest konieczność szukania ekipy remontowej i koordynowanie terminu wykonanie niezbędnych robót. Możliwość szybkiego wspólnego zamieszkania daje wyłącznie opcja wynajmu.