Istnieją różne rodzaje materaców. Spora część z nich uchodzi za prozdrowotne, na przykład materace z właściwą przepuszczalnością i cyrkulacją powietrza wykazują działania antyalergiczne, dzięki zapobieganiu rozwojowi pleśni i roztoczy. Oprócz tego typu materaców w sprzedaży dostępne są także materace stricte wspomagające zdrowie naszego kręgosłupa.

Specjalistyczna budowa materacy prozdrowotnych polega na użyciu kilku stref twardości, które są wzbogacone dodatkowymi komponentami. Tego typu budowa sprawia, że materac wspomoże proces rehabilitacji wszelkich wad postawy, a jednocześnie stanie się profilaktyką ewentualnych wad rozwojowych układu mięśniowo-kostnego. Dzięki kilku strefom twardości, zapewniają optymalne podtrzymywania różnych partii naszego ciała.

Mocne i solidne podparcie

Materace ortopedyczne i rehabilitacyjne zdecydowanie wspierają nasze zdrowie. Przy problemach z kręgosłupem najlepiej sprawdzają się twarde materace, które zapewnią mocne i solidne podparcie dla kręgosłupa, odciążające mięśnie i zapewniające ciału optymalną regenerację w czasie snu lub odpoczynku. Niektóre z materaców ortopedycznych znakomicie podpiera także głowę, ramiona, nogi, pas i biodra.

Większość materaców prozdrowotnych stworzona jest z przewiewnych i elastycznych materiałów, niektóre modele wykorzystują też przeróżne rozwiązania technologiczne, aby jak najlepiej czuwać nad zdrowiem naszego kręgosłupa. Modele dzielą się na sprężynowe i piankowe. Jeśli oprócz zalet prozdrowotnych, cenisz sobie wyjątkową wygodę, zdecyduj się na materac, który dopasuje się do budowy Twojego ciała podczas snu.

Wybierz odpowiedni materac, który pomoże Ci zachować zdrowy kręgosłup

Materace prozdrowotne chronią nasz kręgosłup w sposób skuteczny, zarówno przed przeciążeniami, jak i wszelkimi urazami. Znakomicie sprawdzają się w profilaktyce, gdyż zapobiegają wadom postawy i wszelkim schorzeniom kręgosłupa. Natomiast przy istniejących schorzeniach, łagodzą dolegliwości, a także wspomagają skuteczną rehabilitację. Sprawdź, jakie materace ma w swojej ofercie sklep https://www.mebelki.pl.