Styl skandynawski cechuje się wyjątkową prostotą i funkcjonalnością. Wnętrza skandynawskie są jasne i przestronne, pozbawione zbędnych zdobień czy wymyślnych ozdób. Aranżując kuchnię powinniśmy wybierać przede wszystkim produkty wysokiej jakości, schludne i stonowane.

Meble kuchenne w stylu skandynawskim

Pomieszczenia w stylu skandynawskim są wyjątkowo jasne: na ścianach dominują biel i szarości, również meble zachowane są w jasnej kolorystyce. Najczęściej wybierane są meble białe, których jedynym kontrastem jest blat wykonany z drewna lub ciemniejszej – zwykle szarej – płyty. Meble powinny być proste, jednak szafki mogą zawierać przeszklenia czy delikatne zdobienia. W aranżacjach wykorzystuje się również proste stoły i krzesła drewniane w naturalnym lub białym kolorze. Jeśli chodzi o markę Dre meble kuchenne z oferty wyjątkowo wpasują się w aranżacje skandynawskie: prostota i doskonała jakość wykonania to z pewnością największe atuty ich produktów.

Dodatki do kuchni skandynawskiej

W aranżacjach skandynawskich należy bardzo ostrożnie dobierać wszelkie dodatki. Ozdobą kuchni mogą być wiklinowe koszyki na akcesoria, obrazki w drewnianych ramkach czy proste doniczki z ziołami. Unika się nadmiaru ozdób: kuchnia ma być przede wszystkim pomieszczeniem bardzo wygodnym i funkcjonalnym. Także produkty spożywcze czy dodatkowe akcesoria przechowywane są we wnętrzach szafek i szuflad, by zmaksymalizować przestrzeń na blatach, stołach czy górnych częściach szafek.