Aranżacja małego mieszkania to zawsze większe wyzwanie dla każdego właściciela. Dysponujemy wówczas ograniczonym metrażem, gdzie każdy centymetr wolnej przestrzeni może być na wagę złota. Ostatecznie zależy nam na tym, by nasza aranżacja była zarówno praktyczna oraz przestronna, dlatego musimy uważać na każdy szczegół. Niezależnie od tego, czy wyposażamy mały salon, czy też małe mieszkanie typu kawalerka, nie może zabraknąć w nich mebli wypoczynkowych. Do małych wnętrz idealnym zakupem będzie wersalka rozkładana.

To bardzo funkcjonalny i uniwersalny mebel, który cieszy się popularnością od lat. Przede wszystkim pełni funkcję głównego siedziska dla kilku osób w salonie lub w pokoju gościnnym. Małe rozmiary wersalki sprawiają, że znajdziemy dla niej miejsce w każdej aranżacji. Z powodzeniem może być wykorzystywana zarówno w bezpośrednim towarzystwie ściany lub jako mebel wyspowy w nieco większych salonach. Oba te warianty ustawienia mają swoje plusy i minusy i powinniśmy wybrać ten, który będzie dopasowany do naszych potrzeb i oczekiwań.

Co jeszcze przemawia za zakupem wersalki?

Rozkładana wersalka z funkcją spania to mebel, który zyskuje na znaczeniu w małych przestrzeniach. Dzięki tej dodatkowej funkcji, wersalka może jednocześnie służyć jako siedzisko w trakcie dnia oraz wygodny mebel do spania w nocy. Docenią to między innymi mieszkańcy kawalerek, gdzie multifunkcjonalność mebli to jeden z podstawowych czynników, który może decydować o zakupie konkretnego modelu. W małych mieszkaniach dodatkowe miejsca noclegowe również będą na wagę złota, więc warto zadbać o to, by nasz mebel wypoczynkowy posiadał funkcję spania.

Meble te mają również wbudowane dedykowane pojemniki na pościel, dzięki czemu łatwiej będzie nam zachować porządek, a w salonie na gości może czekać świeży komplet pościeli, gdy spodziewamy się gości. Mimo wszystko wersalka to przede wszystkim siedzisko dla dwóch lub więcej osób. To meble bardzo wygodne w codziennym użytkowaniu, które doskonale sprawdzą się w trakcie relaksu, oglądania filmu lub spędzania czasu z rodziną, dlatego warto pomyśleć o ich zakupie. Jeżeli dysponujemy małym metrażem to rozkładana wersalka będzie prawdziwym zakupowym hitem.