Aranżacja salonu to nie lada wyzwanie, gdyż to pomieszczenie jest wizytówką naszego domu. To w nim spędzamy najwięcej czasu, przyjmujemy gości czy spędzamy świata. Wystrój salonu powinien być przyjazny, dopasowany do naszego stylu i potrzeb, a także funkcjonalny. Zupełnie inaczej urządzamy salon w dużym domu jednorodzinnym, a w inny sposób mały salon w mieszkaniu w bloku. Jedak jest wiele wspólnych elementów, które dobrze będą pasować w salonie, nie zważając na jego metraż.

Jak wybrać kolory do salonu?

Warto na początku zacząć od wyboru koloru ścian, które są nie lada dylematem. Musimy pamiętać, że jeśli chcemy mieć dwa różne kolory, nie mogą być one przypadkowo wybrane, lecz muszą ze sobą współgrać. Harmonijne dopasowanie to podstawa aranżacji pomieszczenia. Następnie materiały wykończeniowe i ich kolory także mają wielkie znaczenie, dlatego bezpieczniej i najlepiej będzie poruszanie się w kolorach jednej tonacji, niż wybierając kontrastujące ze sobą odcienie. Innym sposobem na dekoracje ścian są tapety lub fototapety.

Jakie wybrać lampy?

W urządzaniu salonu duże znaczenie ma także oświetlenie. Umieszczone w nieodpowiednim miejscu lub ze źle dobraną żarówką, może stwarzać pozory ciemnego i nieprzyjemnego miejsca. Dlatego należy przemyśleć rozstawienie oświetlenia – czy ma być centralne, podsufitowe, czy ścienne. Nie może być za jasne, ani za ciemne.

Kącik telewizyjny – główne miejsce w salonie.

Najlepszym miejscem do urządzenia takiego kącika, jest ściana z dala od okna, a sofa lub narożnik powinny się znaleźć naprzeciwko telewizora. Dodatkowo między TV a miejscem siedzącym stawiany jest stolik kawowy, który pełni także funkcje dekoracyjną. Więcej pomysłów znajdziesz na www.asiso.com.pl

Pełnoprawny salon powinien mieć min. 30 m2 w porywach do 25, ale nie zależnie od metrażu każdy salon uda się modnie i funkcjonalnie zaaranżować. Zarówno w dużych, jak i małych wnętrzach świetnie sprawdzą się meble modułowe, które składają się z kilku elementów tworzących wybraną konstrukcję. Oprócz bycia trendy, pozwalają nam także zaoszczędzić miejsce.